Kdo jsme

Dodáme šťávu vaší angličtině, abyste se mohli cítit sebejistě kdykoli a kdekoli promluvíte.

Vítejte ?

Jsem Lucie Tichá, lektorka angličtiny a němčiny s dvacetiletou praxí.  Učila jsem na gymnáziu, na intenzivních pobytových kurzech, v kurzech pomaturitního studia, ve firmách, nastavovala jsem individuální a firemní studijní programy jako metodička v jazykové škole a v posledních devíti letech se specializuji na individuální vzdělávání dospělých a jsem k dispozici i vám tady.

Ať jsem byla kdekoli, zjistila jsem, že mé studenty trápí při studiu podobné problémy a podobné věci je těší. Přemýšlela jsem, jak pomoct co největšímu počtu studentů získat nadhled nad angličtinou a vnést radost do jejich úsilí.  A to mě přivedlo na myšlenku blogu a psaní eBooků. Zrodila se Ann Aldwich a ostatní komiksoví EngliShowMeni…

Prvním z mých kolegů je Alex alias Max Gain. Je také lektorem angličtiny. Po studiu na univerzitě odjel na sedm let ladit svou angličtinu do Anglie, konkrétně do Londýna a Bedfordu. Na rok si odskočil zpět do České republiky, učil angličtinu v Praze, ale od srpna 2018 je zpátky v UK.

Nechejme se překvapit, kam ho toulavé boty zavedou příště, ale ať je kdekoli, jeho smysl pro humor usnadňuje práci studentům angličtiny na tomto blogu a při Skype lekcích.

Dalším mým pomocníkem je Ivana alias Dot Komme. Její jméno napovídá, že má ráda nejen angličtinu, ale také … Víc teď neprozradím ? Ale to jen v našem EngliShowMenském světě. Ve skutečnosti má radši italštinu, motorky a zuby. To zní docela divně, co? Má totiž zubní laboratoř… ?

Nepostradatelným členem našeho týmu je i Honza alias Seymour C. Kritts. Honza je lektor angličtiny a španělštiny, i když teď to malinko fláká, protože se věnuje jiné práci. Jeho vrozený komediální talent v kombinaci se srdcem filozofa jistě oceníte nejvíce v eBooku ´150 FRÁZOVÝCH SLOVES s duchaplným komentářem´, ve kterém přijal roli průvodce eBookem v kostýmu starého Anglosasa.

V neposlední řadě bych vám chtěla představit Karin alias Aubrey Jean. Aubrey jako jedinou z nás  budete vídat jen v ´civilu´, ne v komiksové podobě. Pokud si totiž pořídíte některý náš eBook (kromě toho o frázových slovesech), bude vaší moudrou průvodkyní po tajích angličtiny. Proto se hodí, když ji v nich budete brát vážněji než nás ostatní, namalované cool.

A CO SE SKRÝVÁ ZA NAŠIMI PŘEZDÍVKAMI?

Proč tak složité přezdívky jako Ann AldwichMax GainDot KommeSeymour C. Kritts a Aubrey Jean? Naše jména mají svůj význam. Nějak popisují vzhled, zájmy nebo povahu svého nositele. Jestli máte chuť přijít na to sami, teď je ta správná chvíle. Stačí jména nahlas vyslovit a určitě na to kápnete cool. Ale nekoukejte na  monitoru moc dolu. Protože hned tam je vysvětlení našich přezdívek…

ANN ALDWICH

Nejste si jistí, jak přečíst její jméno? A co takhle ´an old witch´? Ano, stará čarodějnice – věčně rozcuchaná, věčně ´rozlítaná´, a občas dost nesnesitelná…

MAX GAIN

Jeho jméno znamená prostě ´maximální zisk´. Když se mu nepodaří z každé situace vytěžit maximum, není ve své kůži.

DOT KOMME

Vsadím se, že tady jste dlouho neváhali. Stačí si přečíst například´gmail.com´ a je nám jasné, odkud vítr vane. Počítače jsou její láskou ?

SEYMOUR C. KRITTS

Jeho jméno je opředeno tajemstvím. A to doslova ? Nevíte, jak ho přečíst? ´See more secrets´ = ´vidět více tajemství´. A nebude váhat se o ně s vámi podělit…

AUBREY JEAN

I její jméno vychází z toho, že jinak napsané, ale stejně přečtené, něco znamená. Kromě čokolády má Aubrey ráda zeleninu. A jeden druh obzvlášt. Uhádnete který? Chvíle napětí… Je to lilek – ´aubergine´.

Teď už nás znáte a my se těšíme, že společně dodáme vaší angličtině šťávu! ?

Pin It on Pinterest

Share This